Upadłość konsumencka a zatajenie dobytku przed wierzycielami

Spora grupa ludzi w tej chwili (a w szczególnie osób zadłużonych) zadaje sobie pytanie, co to jest Upadłość konsumencka. Odpowiedź będzie skrótowa bądź niesłychanie wydłużona. Z kolei poniższy artykuł mam nadzieję odpowie na wszystkie nurtujące Cię sprawy kwestie. Przede wszystkim możemy rzec, że jest to nie mniej nie więcej jak obwieszczenie bankructwa w momencie, kiedy stwierdzimy, iż jesteśmy niewypłacalni a ciągłe zwracanie naszego zadłużenia jest niemożliwe (np. kwoty rat są wyższe nasze przychody).
 

Upadłość konsumencka możliwa także bez pieniędzy

 


Ważnym czynnikiem przy obwieszczaniu upadłości jest to, żeby nasza niewypłacalność nie była przez nas zawiniona. Znaczy to, że przekredytowanie powstało obiektywnie bez naszej umyślnej winy (np. padliśmy ofiarą kanciarzy kredytowych, którzy podpisali z nami umowę pożyczki gdzie wielkość odsetek stanowi przestępstwo lichwy). Nasza sytuacja jest rozpatrywana przez sąd rejonowy ze względu na miejsce naszego zamieszkania. Do niego kierujemy właśnie wniosek.

W toku postępowania sąd analizuje naszą sytuację finansową, sprawdza wiarygodność przedłożonych dowodów i ostatecznie decyduje o tym czy wydać orzeczenie o ogłoszeniu upadłości w stosunku do naszej osoby. Powinniśmy wiedzieć, iż w żadnym razie nie możemy sobie pozwolić na skrywanie majątku i innego tego rodzaju ruchy. Może to, bowiem zniweczyć nasze szanse na ogłoszenie bankructwa na długi okres czasu.

Upadłość konsumencka w 2017 r.roku to nadzwyczaj modny temat pośród osób zadłużonych i przekredytowanych. Od chwili wprowadzenia zasad o upadłości konsumenckiej minęło już przeszło 6 lat, ale dopiero obecnie jesteśmy w stanie mówić o tym, że stworzona instytucja prawna realizuje swoją funkcję w naszym państwie. Jest to bez wątpienia wynik noweli, jaka miała miejsce pod koniec 2014 roku. Znowelizowane przepisy w dostrzegalnej mierze doprowadziły do złągodzenia zasad, na jakich możemy obwieścić upadłość i przyczyniły się do podwyższenia ilości pozytywnych postanowień wydawanych przez rodzime sądy w tym względzie.

 

 

Upadłość konsumencka - zadbaj o dobry wniosekPrzez pierwsze, albowiem półrocze roku 2017 z upadłości konsumenckiej mogło skorzystać już kilkaset jednostek w skali całego naszego kraju. Jest to dobra wiadomość przede wszystkim dla jednostek, które nie radzą sobie ze spłacaniem własnych zobowiązań. Niezaprzeczalnie każdy może stwierdzić, że jest sporo niesprawiedliwości w tym, iż ktoś zaciągał kredyty bezwiednie a teraz jego zadłużenie ma podlegać umorzeniu. Nie można się z tym do końca zgodzić a sam problem osób zadłużonych jest nieco bardziej wielowarstwowy i złożony.

W szeregu przypadków jest, bowiem tak, iż dana jednostka nawet chce spłacić swoje zaległości lecz realnie patrząc jest to po prostu fizycznie nierealne (np. jej przychody nie pozwalają nawet na spłacanie rosnących odsetek). W takim wypadku wyłącznym rozsądnym wyjściem z ciężkiej sytuacji jest oczywiście Upadłość konsumencka.

Upadłość konsumencka to instytucja prawna, która do rodzimego ustawodawstwa została umieszczona pod koniec grudnia 2009. Procedury odnośnie jej wykorzystywania mieszczą się w ustawie o prawie upadłościowym i naprawczym. Wskazane jest w tym miejscu wskazać, iż do tej pory ze sposobności ogłoszenia upadłości mogły korzystać tylko firmy. Jednakże teraz jest to także możliwe w wypadku podmiotów prywatnych. Jej przeprowadzenie nie jest prostym zajęciem, wymaga fachowej wiedzy prawnej i ogromnej wytrwałości (całe postępowannie łącznie z wykonaniem planu spłaty może potrwać przeszło trzy lata).

 

 

Problem długu Polaków a upadłość konsumenckaJednak Upadłość konsumencka w bardzo wielu wypadkach jest znakomitą szansą dla jednostek, które mają już komornika. Na taki stan rzeczy ingeruje masa przesłanek. Musimy, albowiem wiedzieć, że egzekucja komornicza niesie ze sobą spore nakłady (opłacamy koszty egzekucji, koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym itp.) a prócz tego niejednokrotnie z tego, co nam ściąga komornik niepokrywane są chociażby odsetki od kapitału naszego zadłużenia a co za tym idzie nasze zadłużenie zamiast maleć jeszcze rośnie. Jest to droga donikąd.

Upadłość konsumencka rozwiążuje ten kłopot. Jeżeli się na nią zdecydujemy to sąd wyznacza nam osobę syndyka, który z kolei przygotowuje plan spłaty. Spłacanie zadłużeń trwa maksymalnie 3 lata a po tym czasie nieoddane zadłużenia podlegają umorzeniu. Oznacza to, że nikt już może ich od nas egzekwować.

Upadłość konsumencka to wyborne rozwiązanie dla bez wątpienia każdej jednostki, która jest niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z perspektywy ogłoszenia bankructwa mogły korzystać jedynie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Ale już od końca grudnia 2009 r. taką szansę mogą mieć także osoby indywidualne- przeczytaj recenzje konsumenci. Poprzez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do państw Europy Zachodniej gdzie takie rozwiązania funkcjonowały już z dużym powodzeniem od wielu lat.

 

 

Upadłość konsumencka po modyfikacjach


Jak uwypuklają, albowiem eksperci z branży pożyczek i bankowości problem niezwróconych zadłużeń narasta w naszym państwie od zawartosc dużej liczby lat. Oczywiście nie możemy zapominać o starożytnej zasadzie prawa, jaka mówi, iż umów należy dotrzymywać aczkolwiek z drugiej strony należy dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, ludzi nadmiernie zadłużonych, które nie posiadają rzeczywistych szans na zwrot swoich deklaracji. Taki stan rzeczy z kolei generuje to, że uciekają one ze swymi dochodami do szarej strefy. Wyjściem z sytuacji, wobec tego w takim wypadku jest Upadłość konsumencka.

Bardzo często, albowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę swego majątku, aby reszta niespłaconego długu została umorzona. Wszystko się, bowiem sprowadza do tego, iż Upadłość konsumencka zapewnia zadłużonemu „nowe” życie, bez długów, bez przytłaczających telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Wyjściem problemu zadłużenia jest na pewno Upadłość konsumencka. Stało się to możliwe od momentu gdy polski ustawodawca wprowadził do systemu prawnego przepisy to umożliwiające. Jak sama nazwa wskazuje z takiej ewentualności mogą skorzystać konsumenci to znaczy osoby nie prowadzące działalności gospodarczej. Dla podmiotów ekonomicznych i firm stosowane są inne przepisy. Warunkiem głównym aby dało się przeprowadzić wniosek o Upadłość konsumencka... jest niewypłacalność dłużnika. To znaczy, że takowa osoba nie wydaje się być w będzie regulować na bieżąco swoich zobowiązań, dług jest niewspółmiernie duży do dochodów które uzyskuje a w przyszłości nie zachodzą przesłanki dzięki to, że zobowiązanie zostanie spłacone. Typowym przykładem wydaje się sytuacja osoby, która popadła w tzw. pętlę kredytową, ma wiele kredytów instytucji bankowych i sporą ilość kredytów pozabankowych. Komornik pobiera wraz z jej świadczenia emerytalnego kwotę 300 zł, która nie zaakceptować pokrywa nawet odsetek od momentu zadłużenia, które w przybliżeniu wynosi blisko 100 tysięcy złotych. W takich wydarzeniach Upadłość konsumencka... jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Występując o nią do sądu osobie przypisywany jest syndyk, który sporządza plan spłaty zadłużenia. Prawidłowe wywiązanie się z tego plan jest podstawą aż do umorzenia reszty niespłaconego długu. W ten sposób dłużni dokonując spłat, które nie zaakceptować obciążają zbytnio jego budżetu może w okresie maksimum 36 miesięcy uporać się ze swoim zadłużeniem.

 

 

Kiedy najlepiej ogłosić upadłość konsumencką?


Upadłość konsumencka stała się w prekursorskim czasie niezwykle skutecznym pomysłem na poradzenie sobie spośród zadłużeniem, które nas na prostu przerasta. W tym miejscu mam przede wszelkim na myśli sytuacje ludzi, które nie mają długu w wysokości dajmy na to 2. 000 zł, ale ich zobowiązania opiewają np. na kwotę stu tys. zł. Jak pokazują dane statystyczne tylko od momentu początku roku 2016 przy Polsce z upadłości konsumenckiej skorzystało już ponad trzech tys. osób. Jest to spora ilość zważywszy na fakt, że w analogicznym okresie rok temu liczba ogłaszanych upadłości była dużo mniejsza. Z pewnością wydaje się to związane z nowelizacją przepisów, która w doniosły sposób zliberalizowała zasady, dzięki jakich można się starać o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W tym momencie należność sądowa za złożenie wniosku w wynosi zaledwie 30 zł. Dodatkowo wszystko ma możliwość być sporządzone na formularzu, który możemy uzyskać spośród w siedzibie sądu przy wydziale gospodarczym. Taka sprawa sprawia, że przeprowadzenie całej procedury jest możliwe nawet bez pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Bardzo wielu konsumentów jest na tej możliwości i o ile nie ma przeszkód przyrody formalnej to wniosek przy temacie Upadłość konsumencka „przechodzi” bez większego problemu. Jednakże nie zawsze tak musi stanowić. Jeżeli nasza sytuacja połączona z zadłużeniem jest złożona to warto sprawdz tutaj skorzystać spośród pomocy adwokata bądź radcy prawnego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Upadłość konsumencka a zatajenie dobytku przed wierzycielami”

Leave a Reply

Gravatar